Historia Oddziału

Jak to się zaczęło

25 lat temu grupa entuzjastów kynologii podjęła ogromny wysiłek organizacyjny i utworzyła Oddział ZKwP w Legionowie. W naszej kronice pierwszy wpis oddaje emocje jakie towarzyszyły temu przedsięwzięciu:

„Historia powstania naszego Oddziału na pewno nie jest taka stara i odległa jak historia psa, ale na pewno jest nie mniej interesująca. Ile trzeba siły, wiary i samozaparcia, aby utworzyć sprawnie działającą organizację z siedzibą i szerokim programem działania wie tylko ten, kto chociaż raz zrobił coś społecznie, bezinteresownie”.

Dwie wspaniałe osoby, śp. Bożenna Obidzińska hodująca American Stafordshire Terrier oraz Hanna Sierzputowska hodująca Jamniki rozpoczęły prace u podstaw, organizując już w 1994 roku szereg imprez kynologicznych i festynów w Legionowie.

Dalszy rozwój Oddziału, którym od 2001 r. kieruje kol. Zofia Tosiak, to przede wszystkim doradztwo kynologiczne, wszechstronna pomoc dla hodowców i wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju hodowli psa rasowego w Polsce. Jesteśmy obecni na różnego rodzaju festynach, pokazach, gdzie staramy się propagować idee Związku Kynologicznego w Polsce. Wspieramy także organizatorów Międzynarodowego Konkursu Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej oraz Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Dziecko i Pies”. Patronujemy także imprezom organizowanym przez nowodworskie schronisko dla psów, prowadzone przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych.

Mamy również prężnie działających instruktorów szkolenia psów, którzy od wielu lat prowadzą szkolenia w zakresie PT, BH, IPO i psa stróżująco-obronnego. Organizujemy także cykliczne Working Testy dla retrieverów, kursy dla asystentów kynologicznych, wykłady poszerzające wiedzę kynologiczną dla naszych członków.

Nie zapominamy także o codziennej działalności Oddziału. To dzięki sprawnej i profesjonalnej pracy nowej kierowniczki Oddziału Małgorzaty Grześ nie zgubiliśmy się w tonach korespondencji, rodowodów, zgłoszeń miotów itp. To właśnie Małgorzata Grześ prowadzi sekretariat wystawy i przyjmuje Państwa na wystawie jako pierwsza.

Nasz Oddział to przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy swoją pasję przekazują kolejnym pokoleniom młodych kynologów. Cieszymy się, że wśród naszych członków jest coraz więcej asystentów kynologicznych, którzy – mamy nadzieję – wkrótce staną w ringu jako sędziowie.

Wszystkim, którzy przyczynili się do utworzenia Oddziału, a potem tworzyli i nadal tworzą jego historię serdecznie dziękujemy. Serdecznie dziękujemy także sędziom kynologicznym, którzy wspierają nas przez te 25 lat.

Pamiątkowe zdjęcia

Galeria

Zajrzyj do galerii i zobacz jakie piękne psy należą do naszego oddziału.
Chcemy się nimi przed Tobą pochwalić.

Z życia Oddziału

” Posiadanie psa jest jak tęcza.
Szczenięta są radością na
jednym jej końcu, a stare psy

skarbem na drugim. ”
Autor Carolyn Alexannder